Utakmica Memfis Grizlisa i Oklahoma Siti Tandera, odigrana u noći između četvrtka i petka, ostaće upisana za sva vremena, pošto je domaćin ostvario najubedljiviju pobedu u istoriji NBA. Memfis je na svom parketu ponizio rivala pobedom 152:79, čime je postavio novi rekord u najjačoj ligi sveta.

Franšiza iz Tenesija oborila je rekord Кlivlenda iz 1991. godine, kada su Кavsi sa 68 razlike savladali Majami Hit, ujedno postavši i prvi tim koji je nekog pobedio sa 70+ poena.

Utakmica u „Fedeks forumu“ izazvala je veliku pažnju po završetku, mnogi aktuelni, ali i bivši igrači i stručnjaci su reagovali na neverovatne scene iz Memfisa.

Grizlisi su bili favoriti pre početka, krenuli su furiozno i prvu četvrtinu dobili rezultatom 31:16. Međutim, niko tada nije očekivao da će potpuno osramotiti rivala.

Ekipa koju vodi Tejlor Dženkins nije se zaustavljala, „gazila“ je iz napada u napad, dok igrači Marka Dejnja nisu znali šta ih je snašlo. Već na poluvremenu bilo je +36 i katastrofa je bila na pomolu.

Čudno zvuči, ali je razlika mogla da bude i veća jer je nekoliko minuta pre kraja rezultat iznosio 148:70 (+78), ali je Oklahoma uspela da pogodi nekoliko šuteva u završnici.

U redovima Memfisa čak devetorica igrača završila su sa dvocifrenim učinkom, najbolji je bio Džekson koji je upisao 27 poena, Melton je dodao 19, dok je Aldama zabeležio dabl-dabl (18 poena i 10 skokova).

Na drugoj strani, kod Oklahome, koja će pokušati što pre da zaboravi ovaj košmar, Dort je bio najefikasniji sa 15 poena, tri više od Džeroma i Mena.

Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski takođe je bio deo najveće sramote u istoriji NBA lige. Na parketu je proveo 19 minuta i za to vreme postigao četiri poena (2/7 iz igre, 0/2 za tri), četiri skoka i po jednu asistenciju i blokadu.

Zanimljivo je da je ovo Pokuševskom četvrti duel od poslednjih osam koji je završio sa četiri poena.

Memfis je vezao treći trijumf i sada je peti na Zapadu sa skorom 12-10, dok je Tander 13. sa šest pobeda i 13 neuspeha.

U ostalim utakmicama Finiks je nastavio neverovatnu seriju i pobedio Detroit 114:103, Toronto je iznenadio aktuelnog šampiona Milvoki (97:93), Čikago je bio bolji od Niksa u Njujorku sa 119:115, a San Antonio od Trejlblejzersa u Portlandu – 114:83.