Tim Lebron je pobedio Tim Janis sa 157:155 (53:41, 30:51, 41:41, 33:22), a nova „kobijeva pravila“ na Ol-staru su se, izgleda, pokazala kao pun pogodak.

Pravilo po kom se u poslednjoj četvrtini ne igra do isteka vremena nego do određenog broja poena koji se zacrta, donelo je puno uzbuđenja i „pravu“ košarku u završnici, u kojoj je Entoni Dejvis Lebronovom timu doneo pobedu sa linije slobodnih bacanja.

A naš Nikola Jokić se, uostalom kao i ostali, za to vreme baš lepo zabavljao.

Za 12 minuta na parketu popunio skoro sve statističke kolone – 5 poena (2/4 iz igre, 1/3 trojke), 2 skoka, 1 asistencija, 1 ukradena lopta, 2 faula.

Asistencija fenomenalna, trojka je preokrenula rezultat u trećoj četvrtini, a svaki, tačnije oba koša, Jokić je proslavljao kao da je postigao gol u finalu fudbalskog Svetskog prvenstva.

Uoči meča Jokić je istakao da su mu ciljevi da se upiše u strelce i da njegov tim pobedi.

A posle utakmice je rekao, u šali naravno, da je njegova trojka prelomila susret.

„Mislim da sam tim pogotkom promenio ritam igre“, rekao je.

A urnebesne proslave koševa je objasnio sledećim rečima: „Želeo sam da uradim nešto glupo i mislim da sam uspeo“.

„Uživao sam i prošle, a uživao sam i ove godine. Lepo je biti oko ovih momaka. Pogodio sam dva puta, tako da sam srećan. Oštetili su me za MVP-a. Nema veze, sledeća godina je moja…“, rekao je Jokić (uz smeh).

Novi format i sećanje na Kobija

Tim Lebrona Džejmsa pobedio je prošle noći u Čikagu ekipu Janisa Adetokumba sa 157:155 u Ol-star meču NBA lige.

Format ovogodišnjeg Ol-stara bio je drugačiji, pošto su četvrtine počinjale od nule, kako bi se u utakmicu ugradili i humanitarni elementi. Takodje, igralo se do „zadatog rezultata“ kako bi bilo neizvesnije. I jeste.

Četvrta četvrtina bila je intenzivna koliko i poslednji momenti nekog plej-of meča, a rešio ga je Entoni Dejvis pogodivši slobodno bacanje.

U Timu Lebron najefikasniji je bio Kavaj Lenard sa 30 poena. On je proglašen za najkorisnijeg igrača i dobio je MVP priznanje koje od ove godine nosi naziv „Kobi Brajant“.

Lebron Džejms i Kris Pol su postigli po 23 poena, dok je Nikola Jokić za 12 minuta provedenih na terenu upisao pet poena, dva skoka i po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Janis Adetokunbo je predvodio svoj tim sa 25 poena, dok je Kemba Voker dodao 23.

Naredni, 70. Ol-star meč igraće se u Indijanapolisu.