Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su ekipu Bruklin Netsa rezultatom 124:104, u meču u kom je novi tripl dapl upisao srpski centar Nikola Jokić, povezavši 27 poena, 12 skokova i 10 asistencija.

Nagetsi, predvođeni „Džokerom“, prekinuli su seriju od tri poraza, najviše zahvaljujući dominaciji u drugom poluvremnu, što je za posledicu imalo da trener Denvera Majkl Meloun Jokića većim delom četvrte četvrtine odmara.

Netsi bez usluga Kevina Duranta i Džejmsa Hardena, sa samo raspoloženim Kajrijem Irvingom, nisu imali previše šansi, mada treba uzeti u obzir i činjenicu da Nagetsi gotovo celu sezonu muku muče sa povredama ključnih igrača.

Jokić je ponovo pomerio lestvicu. Ostvario je 14. tripl-dabl u sezoni, 77. u karijeri, a 71. u ligaškom delu šampionata.

Posle izjednačene dve četvrtine, Srbin je nastavio odličnu rolu i u drugom poluvremenu. Početkom treće deonici je inicirao seriju Nagetsa 22-5. Praktično je već tada bilo rešeno pitanje pobednika, ostalo je da se meč rutiniski privede kraju.

Sa 18 poena, Jokić je bio najefikasniji igrač svog tima u prvom poluvremenu. U nastavku je postigao devet poena od prvih dvadeset svog tima. Ipak, protiv Bruklina je imao dobre saradnike u Aronu Gordonu, Džefu Grinu, Vilu Bartonu, Brinu Forbsu, Monte Morisu…

Imali su, naposletku, Nagetsi čak sedmoricu igrača sa dvocifrenim učinkom.Gordon je ubacio 17 poena, a imao je i sedam asistencija i devet skokova. Barton se razigrao u poslednjih 12 minuta, a meč je završio sa 21 poenom. Grin je postigao 12, koliko i Moris. Brajan Forbs je ubacio 11, a Zek Nadži 10 poena.

U timu Stiva Neša, Irving je ubacio 27 poena, uz šut igre ispod 50 odsto (10/26). Kem Tomas je imao 20, Blejk Grifin 19, a Peti Mils 14 poena. Odlični Irving je zaustavljen u trećoj četvrtini, kao i Grifin.