Košarkaši Atlante Hoksa pobedili su ekipu Orlanda Medžika rezultatom 113:112 u meču u kom je srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović sa devet poena za oko 20 minuta na parketu učestvovao u brzom preokretu tima iz Džordžije.

Ovo je bila druga uzastopna utakmica Bogdanovića nakon teške povrede, ujedno i druga uzastopna pobeda Atlante, nakon serije loših rezultata i otpuštanja trenera Lojda Pirsa.

Još uvek Bogi namešta šut. Trojke je šutirao 1/5, ali su ga odmenili njegovi saigrači koji su upravo sa šutevima iz daljine rezultatski prišli timu iz Diznijevog grada i, naposletku, prekorenuli rezultat.

Domaćin je ubacio čak 39 poena za prvu četvrtinu, imao plus 19 na poluvremenu, a onda su se Hoksi probudili. Proradio je šut i smanjili su na minus pet u trećoj četvrtini. Orlando je uzvratio i opet p

oveo sa 18 razlike da bi Galinari trojkom spustio na minus 12 pred poslednji kvartal. Bogdanović je pogodio trojku na početku poslednje deonice, a onda su njegovi saigrači ubacili čak sedam trojki u poslednjih šest minuta i preokrenuli na 111:110.

Lider Atlante Trej Jang je bio najbolji u timu Atlante sa 32 poena, a odličan je bio i Galinari koji je upisao 23. Crnogorski centar i učenik predstojećeg „All Star“ utakmice Nikola Vučević pridodao je 29 u poraženom timu.

Iako bez povređenog Luke Dončića, Dalas Maveriksi su bez većih problema slavili u Oklahomi protiv Siti Tandera rezultatom 87:78 u najboljem defanzivnom izdanju sezone. U odsustvu Dončića, Kristaps Porzingis je preuzeo uogu lidera i meč završio sa dabl-dab učinkom, povezavši19 poena i 13 skokova.

Čikago je predvođen Zekom Lavinom pobedio u Nju Orleansu protiv Pelikansa sa 124:120. Imali su Bulsi skoro 20 razlike na poluvremenu ali su domaći prišli na minus četiri u završnici meča. Ipak, nisu imali snage za preokret… Lavin je pružio još jednu fantastičnu partiju sa 36 poena. Čak 11. put ove sezone je ubacio makar 35 poena i po tome se izjednačiosa Bredlijem Bilom i Nikolom Jokićem. Zajon Vilijamson je ubacio 28, Brendon Ingram tri poena manje ali nisu uspeli da spreče poraz Pelikana.

Tokom prethodne noći, ostvaren je 11. NBA tripl-dabl u kom je jedan igrač do tog učinka došao zahvaljujući ukradenim loptama.

Ti-Džej Mekonel je bio heroj u pobedi Indijane protiv Klivlenda rezultatom 114:111. Bek Pejsersa je odigrao utakmicu karijere. Već na poluvremenu je imao devet ukradenih lopti (bez napravljenog faula) što je novi rekord NBA lige za poluvreme. Indijana je u prvom poluvremenu imala samo sedam skokova, čak 23 manje od rivala i 10 poena manje. U trećoj četvrtini je bila u deficitu od čak 19 poena ali je uspela na kraju da slavi.

Fenomenalni Mekonel je meč završio sa 16 poena, 13 asistencija i 10 ukradenih lopti. Uz šut iz igre 8/8. Bio je to i prvi tripl-dabl u istoriji NBA lige sa poenima, asistencijama i ukradenim loptama bez promašaja iz igre. Najefikasniji u timu Pejsersa je bio sjajni Malkom Brogdon koji je ubacio 29 poena (12/15 iz igre), dok je Domantas Sabonis dodao 18.

Na drugoj strani Kavsima nije pomogla ni još jedna sjajna partija Kolina Sekstona koji je ubacio 32 poena.

U derbiju večeri i okršaju najboljih timova Istoka i Zapada, Filadelfija je srušila Jutu 131:123 posle produžetaka. Džoel Embid je u direktnom duel ol-star centara potpuno porazio Rudija Gobera. Ubacio mu je 40 poena i uhvatio 20 lopti dok je Francuz zabeležio skromnih 12 poena i devet skokova. Juta je u produžetku ostala bez najboljeg igrača Donovana Mičela koji je isključen zbog dve tehničke a do tada je ubacio 33 poena. Doduše uz šut iz igre 12/34.

U produžecima je blistao Tobajas Heris koji je ubacio prvih osam poena Filadelfije. Od ukupno svojih 22 poena, u produžecima je dao 11. Sjajnu rolu je imao i Ben Simons sa 17 poena, dok su na drugoj strani Bogdanović i Konli dodali po 18. Treneri Rivers i Sanders će se za vikend opet naći na suprotnim stranama vodeći ol-star timove.

Mnogo pažnje je izazvao i povratak Džejmsa Hardena u Hjuston u dresu Bruklin Netsa posle letošnjeg kontroverznog odlaska iz kluba. Brada se vratio u Teksas bez milosti. Zabeležio je tripl-dabl u pobedi Netsa 132:114. Hjuston je smanjio sa 23 poena deficita na osam i delovalo je da se vraća u meč a onda je Harden svezao dve trojke i pokopao nade bivšeg tima koji je poražen 13. put zaredom.

Džon Vol je za Roktise ubacio 36 poena, Viktor Oladipo 33, ali nisu to bila posebno uspešna šuterska izdanja jer su zajedno pogodili 21 od 55 šuteva. Harden je ubacio 10 od 15 za ukupnih 29 poena uz još 10 skokova i 14 asistencija. Kajri Irving je dodao 24 pa se nije mnogo osetilo odsustvo Kevina Durenta.