Košarkaši Denver Nagetsa savladali su tim Finiks Sansa, rezultatom 116:104 i tako su došli do skora 12-3.

Prva četvrtina završena je u egalu, Sansi su preuzeli inicijativu i prednost u drugoj, Nagetsi su odgovorili u trećoj, a meč konačno prelomili u poslednjih osam minuta.

Trener Nagetsa Majkl Meloun bi je zadovoljan prikazanim.

Vil Barton, Pol Milsap i Džamal Marej kombinovano su ubacili 67 poena, ali on ističe uticaj klupe na konačni rezultat.

„Mejson Plamli nije očekivao da će igrati danas. Ipak je izašao na teren i bio je fenomenalan. Monte Moris iz drugog poluvremena bio je Monte Moris koji nam je uvek potreban. Oni su kombinovano upisali 24 poena i 10 skokova sa klupe“, rekao je Meloun.

Da su njegovi saigrači raspoloženi, prepoznao je i Nikola Jokić koji se nije ispucavao, već je racionalno trošio lopte.

Šutnuo je 9 puta za 32 minuta i ubacio 8 poena. Na to je dodao i 13 skokova i 5 asistencija.

Sa druge strane, u timu Finiksa najbolji je bio Dario Šarić. On je potrošio samo 11 lopti, a ubacio je 18 poena i tome dodao čak 17 skokova.

„Moramo da budemo agresivniji, da bismo parirali ostalim timovima. Nadam se da će sudije malo da nas zaštite. Trebalo bi“, zaključio je Meloun.