Košarkaši Denver Nagetsa pretrpeli su prvi poraz od početka sezone, a od njih je bolja bila ekipa Dalas Maveriksa, rezultatom 109:106.

Melounovi igrači su dva puta tokom utakmice imali veliku prednost za duel koji je završen na jednu loptu. Prvo su već tokom prve četvrtine napravili dvocifrenu razliku, ali je Dalas snažno odgovorio i vratio rezultatski egal.

Drugi put u trećoj četvrtini kada su vodili devet razlike i u rezultatskoj klackalici i napadima koji su rešavani „koš za koš“ nisu uspeli da prelome meč.

Na kraju su, u poslednjoj deonici, imali priliku da prelome rezultat, ali su propustili nekoliko napada i Dalas je slavio.

„Moramo bolje da rešavamo situacije u poslednjoj četvrtini. Oni nas jesu dobro branili, ali smo imali tri situacije da izjednačimo ili preuzmemo vođstvo. Sada moramo da se pripremimo za gostovanja Nju Orleansu i Orlandu“, rekao je Majkl Meloun po završetku utakmice.

Najefikasniji u tim u Dalasa bio je Pol Milsap koji je ubacio 23 poena, Vil Barton je ostvario dabl-dabl, a Nikola Jokić tripld-dabl sa po 10 poena, skokova i asistencija.

Utisak je da je srpski reprezentativac premalo šutirao jer je za 32 minuta na parketu uputio svega 8 šuteva ka košu rivala.

Sa druge strane parketa, bila je veoma raspoložena ekipa, čije su prve dve violine – Dončić i Porzingis – zaustavljene u poenterskom smislu, ali je drugih sedam dvocifrenih igrača napravilo razliku.

Dalas je timskom košarkom srušio ekipu kojoj je timska košarka glavno oružje. Dončić i Porzingis su šutirali manje nego inače, distribucija lopte je bila bolja, a na kraju su Maveriksi imali i pet asistencija više od Dalasa.

U utakmicama na jedan posed, to predstavlja ključnu razliku.