Košarkaši Denver Nagetsa savladali su tim Juta Džeza rezultatom 134:132 i to posle dva produžetka.

Juta je imala dvocifrenu prednost tokom prve tri četvrtine ali je tim Majkla Melouna u poslednjoj deonici došao do izjednačenja. Pobednik nije rešen ni posle prvog produžetka, da bi Nagetsi na minut do kraja drugog otišli na 7 poena prednosti i tako rešili meč.

Od poslednjeg minuta regularnog dela do poslednje sirene, za kraj meča, uzbuđenje je postepeno raslo, a dodatno su ga pojačale neuobičajene tehničke greške zapisničkog stola.

Prvo je Donovan Mičel u poslednjem minutu vezao sedam poena i meč odveo u produžetke, a zatim je pred kraj produžetka postigao poena i doneo prednost Juti.

Tako je na 3,4 sekunde do kraja na semaforu pisalo 119:117 za Džezere. A onda je Jokić solo akcijom izjednačio. Međutim, na semaforu je i dalje pisalo da je do kraja meča ostalo 3,4 sekunde.

Sudije su većale da li da ponište Jokićeve poene i restartuju akciju Nagetsa, ili da ih priznaju i odlučili su se za drugu opciju – procenjeno je da je akcija Denvera trajala 3,1 sekundu.

„Nisam sumnjao nijednog trenutka da će poeni biti priznati. Svi su nastavili da igraju, to što neko nije uključio sat, nije bio moj problem“, rekao je Jokić.

Sa druge strane, Mičel je bio nezadovoljan što je uopšte Nagetsima pružio priliku da izjednače.

„Loše se osećam samo zbog toga što nisam još produžio napad i rešavao tako da oni nemaju vremena da izjednače“, rekao je Mičel.

I na kraju drugog produžetka on je imao priliku da postane heroj, nakon što je Džamal Marej promašio dva vezana slobodna bacanja. Ipak, Mičel nije pogodio šut sa centra za pobedu.

On je bio najbolji u timu Jute sa 35 poena, 6 skokova i 8 asistencija.

Sa druge strane, Jokić je povezao 30 poena, 11 skokova i 7 asistencija. Po 23 poena ubacili su MPJ, kao i povratnik na teren posle problema sa povredom, Džamal Marej. Marej je upisao i 12 skokova, dok je MPJ uhvatio 11 lopti.

Denver je Marejevim povratkom dobio širinu, a navijači se pribojavaju da bi u Melounovim rotacijama ponovo mogla da strada minutaža MPJ-a. Ako se to ne dogodi, Nagetsi imaju zalog za svetlu budućnost.