Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su u duelu sa Los Anđeles Lejkersima rezultatom 120:116, posle produžetka.

Meč su mnogo bolje otvorili Nagetsi, napravili osam poena prednosti posle prve četrtine, a onda je već početak druge pokazao da ćemo do kraja meča gledati rezultatsku klackalicu.

Drugu četvrtinu Lejkersi su rešili u svoju korist i to vrlo ubedljivo.

U trećoj je ponovo bio bolji Denver ali nije uspeo to da naplati, čak je u poslednjem minutu igrao za opstanak u meču i pogodio dva važna šuta za izjednačenje.

U produžetku je 2 minuta i 40 sekundi stajao rezultat 119:116 ali ni tada tim Majkla Melouna nije uspeo da uhvati priključak.

Tako je derbi Zapadne konferencije pripao trenutno prvoplasiranoj ekipi.

Denver Stif piše da su „sudije malo toga pokazale u ključnim trenucima utakmice“.

„Sve odluke koje su bile 50-50 otišle su na stranu Lejkersa i to je frustriralo Nikolu Jokića. On je doneo nekoliko loših odluka jer je bio nervozan i to je Lejkerse vratilo u meč.“

Lejkerse su predvodili Lebron Džejms sa 32 poena, 12 skokova i 14 asistencija, za još jedan tripl-dabl, i Entoni Dejvis koji je ubacio 33 poena i uhvatio 10 skokova.

Sa druge strane najefikasniji je bio Džamal Marej koji je postigao 32 poena, a Jokić je povezao 22 poena, 11 skokova i 6 asistencija.