Kada počne utakmica tako što Bol Bol zalepi Vajsmana, novu mladu nadu Golden Stejta, takav potez u sekundi pokaže kako će izgledati čitav meč. Najbolji igrač Ratnika Stef Kari, briljirao je još jednom od povratka na teren, ali to nije bilo dovoljno za Denver Nagetse koji su odigrali najbolji meč od početka sezone – na kraju, 114:104.

Denver je bolje otvorio meč i na kraju prve četvrtine imao je 13 poena prednosti (37:24), kreirajući mnogo otovorenih pozicija u napadu. Međutim, sredinom druge četvrtine, napad je malo posustao i Golden Stejt je našao način da prednost ublaži. Još kada je na tri minuta do kraja prvog poluvremena Jokić morao na klupu zbog trećeg faula, delovalo je da će Kari povući svoj tim ka egal situaciji.

Ipak, klupa Denvera je dobro odradila posao i Voriorsi su minimalno smanjili prednost.

U trećoj deonici je ta prednost ponovo rasla, u situaciji kada su obe ekipe zategle odbrane i otežale postizanje poena iz reketa. Jokić se i tome lako prilagodio, preuzevši dirigentsku palicu na oba kraja terena. Delio je asistencija i postavljao saigrače, a četvrtina je završena kada je podelio svoju sedmu asistenciju na meču i to za Fakunda Kampaca u korneru (90:76).

Četvrtu četvrtinu je Jokić počeo na klupi i Golden Stejt je prepolovio prednost rivala, što je nateralo Melouna da zatraži tajm-aut. Od tog trenutka, Barton je ubacio četiri poena, Jokić potpuno preuzeo kontrolu i do kraja utakmice smo gledali duel Jokić protiv Karija, s tim da je srpski centar imao i malu pomoć saigrača, pre svih Bartona i Džamajkla Grina.

Jokić je meč završio sa 23 poena, 14 skokova i 10 asistencija.

„Kari je bio odličan, ali je svuda bilo previše Jokića“, napisali su sa Denver Stifsa i to je surova istina za sve Džokerove rivale od početka sezone. Gotovo u svakoj utakmici je imao problem sa faulovima i pored toga je na tripl-dabl proseku.

Publika bi, samo da je tu, već pevala ono: MVP, MVP, MVP…