Retko se dešavalo Denver Nagetsima od početka ove sezone da prokockaju veliku prednost. Situacija je obično bila obrnuta. Ili su uspevali da se izbave iz velikog minusa, ili su kada protivnik uspe da utakmicu vrati u egal, svakako dolazili do pobede.

Protiv Boston Seltiksa desilo se da je tim Majkla Melouna uložio sve, sa dobrim kartama i zatim ostao bez ičega, a utakmica je završena rezultatom 105:87 za Seltikse.

Tim Breda Stivensa napravio je u jednom trenutku seriju 31:3 i to je sve što je potrebno da se kaže o ovoj utakmici.

Denver je bolje počeo meč, čitavo prvo poluvreme izgledao bolje, u jednom trenutku vodio i rezultatom 79:65, ali je na kraju poražen.

Nikola Jokić isporučio je ono što je bilo i očekivano, novi tripl-dabl.

Povezao je 17 poena, 10 skokova i 11 asistencija, ali Marej nije bio u sastavu, a ostali saigrači nisu mogli da ga isprate. Gordon je za 31 minuta na parketu šutnuo samo 5 puta i ubacio 7 poena.

Jokić je u jednom trenutku zaradio i tehničku grešku, pomalo nervozno fauliravši Smarta na obruču.

Svi Denverovi igrači sa klupe su ubacili ukupno 12 poena i to je sve što je potrebno da se kaže o ovom porazu.