Košarkaši Denver Nagetsa ostvarili su pobedu protiv veoma teškog rivala. Rezultatom 107:106 savladan je tim Dalas Maveriksa.

Čitava utakmica protekla je u rezultatskom egalu. Maveriksi su imali 3 poena prednosti na poluvremenu, treća četvrtina nije promenila tu razliku jer je završena rezultatom 30:30, a u poslednjoj deonici Nagetsi su bili bolji za četiri poena i za pobedu.

Bio je ovaj meč i revolveraški obračun dvojice Evropljana koji su svojim igrama zaludeli čitav NBA. Sa jedne strane Nikola Jokić, a sa druge Luka Dončić. I bilo je uzbudljivo.

Za 31 minut na parketu, Jokić je ubacio 33 poena, uz 6 skokova i 7 asistencija.

Dončić je za 37 minuta ubacio 27 poena i tome dodao 27 poena, 9 skokova i 10 asistencija.

Kada se utakmica lomila, lopta je bila kod njih dvojice.

Dončić je odličnim poprečnim pasovima otvarao prostor saigračima i Maveriksi su na dva minuta do kraja meča, posle dva odlična napada, imali pet poena prednosti.

A onda je Jokić postigao poene za 103:106 i poene za pobedu u poslednjem napadu Denvera. Oba puta iz unutrašnje igre, kojom je tokom ovog meča dominirao.

Nagetsi imaju skor 26-11, a Maveriksi 23-14.