Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su od Oklahoma Siti Tandera rezultatom 113:101, u utakmici ispunjenoj brojnim preokretima.

Prvo je Oklahoma napravila značajnu razliku i pobegla na +10 na kraju prve četrtine, da bi Nagetsi drugu četvrtinu dobili jednakom razlikom.

Posle poluvremena u egalu, treće četvrtina nije otišla ni na čiju stranu, igralo se tvrdo, poen za poen, da bi jedno od najvećih iznenađenja sezone u poslednjoj deonici meč prelomilo u svoju korist.

Sedam igrača Oklahome – svih pet startera i dve prve izmene – ubacili su dvocifren broj poena, a izdvojili su se Kris Pol sa 29 poena i Stiven Adams sa 19 poena i 17 skokova.

Tako je neutralisana odlična utakmica Nikole Jokića koji je šutirao 12 od 15 iz igre i tako uz samo tri promašaja ubacio 32 poena.

Tome je dodao i 7 skokova i 5 asistencija.

Džamal Marej je ubacio 21 poena, Vil Barton je postigao 16, a ostali Jokićevi saigrači nisu bili ni blizu dvocifrenog učinka.

To je odlučilo meč.

Posle ove utakmice Nagetsi imaju skor 38-18, dok je Oklahoma na skoru 34-22 i postoje velike šanse ako ne bude velikih promena da se ove ekipe sastanu i u prvoj rundi plej-ofa.