Denver Nagetsi su se ozbiljno naljutili kada ih je Portland prošle godine pobedio u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije i sada kada god se sretnu, izabranici Majkla Melouna pobede. I to baš pobede.

Sinoć je bilo ubedljivo i moglo je da se prekine već na poluvremenu, na kraju 127:99.

Utakmica je rešena u prve dve četvrtine kada su Nagetsi primili ukupno 38 poena, što je zaista respektabilan podatak, naročito ako se zna da su potrošnju u odbrani uspevali da nadomeste u napadu, pa su za dve četvrtine postigli 64 poena.

Minus od 26 poena za tim Blejzersa bio je nedostižan, a 20 poena Mekaluma i 21 poen Lilarda nisu bili dovoljni ni da se prednost ublaži.

Sa druge strane terena bio je Jokić, raspoložen za igru. On je ubacio 29 poena, uhvatio 13 skokova i podelio 9 asistencija. Ponovo na jedno dodavanje od tripl-dabla. Još je važnije to što je sve te brojke dostigao za tri četvrtine.

Početkom godine, Jokić iz sezone u sezonu diže formu i čini se da obožava da igra u januaru i februaru.

Pratili su ga Grant, Barton i Marej koji se vratio na teren.

Ova utakmica bila je poslednja u dresu Nagetsa za nekoliko igrača, ali se čeka da svi trejdovi budu kompletirani. Denver učestvuje u trejdu sa Hjustonom, Minesotom i Atlantom.