Nikola Jokić postigao je 38 poena kako bi odgovorio na baražnu paljbu Demijana Lilarda i time doneo navijačima priliku da uživaju u još jednom njihovom „dvoboju“, a Denver Nagetsi izjednačili su u seriji pobedivši Portland Trejlblejzerse rezultatom 128:109.

Jokić je takođe imao osam skokova i pet asistencija, četiri više nego što je imao u 1. utakmici kada su se Blejzersi pobrinuli da Džoker ne razigrava saigrače i time uništili protok lopte Nagetsa.

Na početku Denver nije imao način da odgovori na Lilardovo „ludilo“, jer je dinamični plejmejker postigao 32 od svoja 42 poena u prvom poluvremenu. Međutim, do kraja su timski odgovorili na njegovu igru i čak izborili i nekoliko minuta „garbidž tajma“ i odmora za svog najboljeg igrača.

Denver je vodio i 20 razlike sredinom četvrte četvrtine i delovali su sigurno, ali su morali ozbiljno da se potrude da seriju Portlanda učine što kraćom, pre nego što je Fakundo Kampaco zapečatio pobedu trojkom, a Monte Moris lupio bananu Lilardu.

Majkl Porter Džunior bio je solidnom ritumu, ubacivši 18 poena, ali što je najvažnije, pronašao je način da pogađa za tri poena (3/6), posle katastrofalnih procenata u prvoj utakmici (1/10).

Blejzersi su izgubili 20 lopti, a deklasirani su iz reketa.

Zanimljivo je koliko je tenzije utakmica donela, pa je zbog nekoliko sukoba (u više njih uključen i Jokić) podeljeno 4 tehničke greške i 2 nesportska faula.

Karmelo Entoni je gurno Džokera i oborio ga na pod u jednom trenutku, ali je potrebno da tim Portlanda uradi mnogo više od toga kako bi u ovoj sezoni prizemljio MVP-a lige.