Košaraši Denver Nagetsa poraženi su i u drugom meču prve runde plej-ofa od ekipe Golden Stejt Voriorsa rezultatom 126:106, u meču u kom je srpski centar Nikola Jokić isključen sedam minuta pre kraja, i meču u kom je lider Voriorsa Stef Kari neposredno nakon ulaska u igru u drugoj četvrtini i pokazao da se vraća u formu nakon povrede, postigavši 34 poena. Tim iz Kalifornije je tako poveo sa 2-0 u seriji.

Nikola Jokić je do isključenja upisao 26 poena, 11 skokova i četiri asistencije pre nego što je izbačen zbog protesta kod sudije i novog tehničkog faula u poslednjoj deonici. Prvi tehničku grešku je zaradio nakon što ga je Geri Pejton II potapšao po butini, što se srpskom centru nije dopalo.

Ekipa Majkla Melouna je bolje otvorila utakmicu, ali je Golden Stejt u serijama tokom druge deonice uspeo da nadomesti minus od 12 poena (31-43) i povede do kraja poluvremena – 57-51. Posebno se ističe odbrana Drejmonda Grina nad Jokićem. Srpski centar je šutirao 9 od 20 iz igre i promašio je svih osam šuteva za tri poena u prva dva meča u serije.

Utakmica je praktično odlučena u trećoj deonici, kada su Džordan Pul, Kari i Klej Tompson davali poene u nizu.

Pul je počeo utakmicu i ponovo odigrao na visokom nivou, upisavši 29 poena, mada je za jedan poen propustio šansu da postane prvi igrač Voriorsa koji je postigao 30 poena u svoje prve dve utakmice u plej-ofu. Tompson je dodao 21 poen, a Kari je šutirao 12 od 17 iz igre, uz pet trojki. Nemanja Bjelica je dodao 10 poena za 16 minuta na parketu.

Denver jednostavno nije imao odgovor u odbrani na širok roster raspoloženih igrača Golden Stejta. Nagetsi su pritom skupo platili izgubljene lopte. Tačno 18 izgubljenih lopti Denverovih igrača, Kari i drugovi su pretvorili u 25 poena.

U ekipi Nagetsa, Vil Barton, Bouns Hajlend i Monte Moris upisali su po 12 poena.

Sledeća utakmica je na programu u četvrtak.