Novoproglašeni MVP NBA lige Nikola Jokić završio je sezonu u polufinalu plej-ofa Zapadne konferencije, pošto je Denver počišćen od Finiks Sansa rezultatom 4:0. Sansi su u poslednjem meču slavili rezultatom 125:119.

Nagetsi su i u ovoj utakmici vodili samo u uvodnim minutima, posle čega su gosti došli do prednosti i nisu je ispuštali do samog kraja. Već u prvoj četvrtini Finiks je imao dvocifrenu prednost i sve je do kraja bilo prilično frustrirajuće za igrače, stručni štab i navijače Nagetsa.

Tu frustraciju Jokić je iz sebe izbacio u trećoj četvrtini, kada je i isključen.

On je zaradio isključenje zbog nesportskog faula nad Кameronom Pejnom. Mlatnuo ga je rukom, zakačivši ga po licu, iako je išao na loptu, ali su intenzitet faula, neopreznost, kao i potonji sukob sa Bukerom, doprineli da sudije donesu takvu odluku.

Kako je ovu seriju odigrao Denver, pokazuje činjenica da je Jokić iako je isključen u trećoj četvrtini na kraju opet bio najbolji igrač Denvera.

Poslednju utakmicu u sezoni završio na svom nivou, zabeležio je dabl-dabl sa 22 poena (9/17 iz igre, 1/4 trojke, 3/4 slobodna bacanja), uz 11 skokova, četiri asistencije i jednu blokadu.

Na drugoj strani, dominirali su Buker sa 34 poena i 11 skokova (postigao i osam trojki iz deset pokušaja), kao i Кris Pol, koji je bio najefikasniji sa 37 poena, tri skoka i sedam asistencija.

Sansi u finalu čekaju pobednika serije koju igraju Juta i Klipersi.