Košarkaši Denver Nagetsa rutinski su savladali Atlanta Hokse rezultatom 126:102. Rutinski, iako su Hoksi na poslednjih 11 utakmica ostvarili devet. Ipak, za „nove Nagetse“, kako su tim Majkla Melouna nazvali na NBA.com, nisu imali rešenje.

Nagetsi su „novi“ jer debitova Eron Gordon, igrač koji je poslednjeg dana trejd perioda došao u Denver iz Orlanda. Na svom debiju upisao je 13 poena, od čega je najveći deo postigao u prvom poluvremenu, kada su Nagetsi gradili vođstvo.

Melounov tim je sredinom druge četvrtine otišao na dvocifrenu razliku, a kako je utakmica odmicala razlika je samo rasla. Toliko da od početka četvrte četvrtine Hoksi nisu uspeli da spuste ispod 20 razlike.

Gordonov dolazk, kao i dolazak Džavala Mekgija, koji nije zaigrao protiv Atlante, osim neophodne dubine, doneli su i jaču konkurenciju u timu, pa se i od igrača koji do sada nisu imali glavne uloge, očekuju bolje partije.

To je potvrdila i uloga Džamajkla Grina u ovoj pobedi Nagetsa, koji je ubacio 20 poena, najviše od dolaska u tim.

On je ujedno bio i najefikasniji u Denveru. Nikola Jokić je povezao 16 poena, 10 skokova i 8 asistencija, odigrao je tačno onoliko koliko je trebalo i Denver sada već razmišlja o sledećem protivniku.

U utakmici protiv Filadelfije, jednog od trenutno najboljih timova lige, Nagetsi će imati i pomoć navijača. Najavljeno je prisustvo nešto više od 4.000 ljudi.