Košarkaši Sakramento Kingsa poraženi su od ekipe San Antonio Sparsa rezultatom 129:120 u svojoj prvoj utakmici u NBA bablu.

Tim Grega Popovića je bolje otvorio meč i došao do dvocifrene prednosti na kraju prve četvrtine, ali su Kingsi već u drugoj taj zaostatak nadoknadili i na poluvreme otišli sa poenom prednosti.

Tokom čitave treće deonice ekipe su se smenjivale u vođstvu, a tako je bilo sve do poslednja tri minuta meča, kada je San Antonio predvođen Demarom Derazonom napravio razliku.

Bogdan Bogdanović je odigrao odličan meč na povratku, ubacivši 24 poena uz šut iz igre 8 od 15.

Nemanja Bjelica je povezao 12 poena i 5 skokova.

Kod pobednika, Derozan je ubacio 27 poena, a Derik Vajt 26.

Kingsi su ispod crte za plej-of i svaki od mečeva u bablu mogu posmatrati kao „kvalifikacioni“.