Košarkaši Denver Nagetsa izgubiil su od ekipe Šarlot Hornetsa rezultatom 115:107, u meču u kojem je srpski centar Nikola Jokić povezao 29 poena i 21 skok (22 mu je rekord karijere) za novi dabl-dabl. Učinku je dodao i pet asistencija, za ukupno 35 minuta na parketu.

Ipak, kako to obično bude u timu Majkla Melouna, posebno u ovoj sezoni, Jokić je ponovo ostao bez adekvatne pomoći saigrača.

„Džoker“ je protiv Hornetsa za poluvreme stigao do dabl-dabl učinka i već na pauzi usmerio Denver ka pobedi, ali su Hornetsi odličnom igrom u oba pravca tokom posledne četvrtine – u kojoj su Nagetsi ubacili svega 13 poenanadoknadili zaostatak od 17 poena i prekinuli seriju od tri poraza.

Šarlot je serijom 8-2 poveo na startu utakmice i četvrtinu i po bio u prednosti, da bi Denver na Jokićevim leđima – 12 poena, 16 skokova i tri asistencije do poluvremena – u drugoj polovini druge deonice preokrenuo rezultat i na odmor otišao sa pristojnih trinaest poena prednosti.

Srpski centar je i u trećoj četvrtini držao Nagetse u plusu, ubacio još 11 poena, i u jednom trenutku odveo Denver na plus 19, da bi u poslednjih 12 minuta meča Nagetsi ušli sa prednošću od 17 poena razlike. Međutim, Šarlot je četvrtu deonicu otvorio serijom 11-2, a Jokić, koji je od starta poslednje četvrtine sedeo na klupi, bio je primoran da se u tom trenutku vrati na parket i ponovo pokuša da spasi što se spasti može.

Ovog puta bezuspešno. Keli Ubre Džunior je u tim momentima bio izuzetno precizan – ubacio je 14 poena u poslednjoj deonici, i bio je glavni pokretač velikog preokreta.

Ubre je meč završio sa 23 poena, a pratili su ga Teri Rozir sa 17, odnosno Lamelo Bol i Majls Bridžis sa po 16.

Sa druge strane, Fakundo Kampaco je sa 12 poena bio drugi najefikasniji pojedinac u redovima Denvera i to je sve što bi trebalo da znate o pomoći Jokićevih saigrača.