Košarkaši Dalas Maveriksa savladali su na gostovanju tim Los Anđeles Lejkersa rezultaotm 114:110.

Utakmicu je nešto bolje otvorio tim koji predvodi Lebron Džejms i igrlo se u egalu sve do sredine treće četvrtine.

Tada je utakmica prelomljena za tri minuta, kada je tim Rika Karlajla napravio seriju 17 vezanih poena – od 70:67 do 87:67.

I u tom trenutku, kao i tokom čitavog meča, najbolji na terenu je bio Luka Dončić. On je zabeležio 29 poena, 9 skokova i 10 asistencija.

Lebron Džejms je došao do 25 poena, 9 skokova i 8 asistencija, pa ga je Dončić pobedio i u konačnom rezultatu i prema individualnom učinku.

Ipak, možda i najbolji trenutak meča, koji je pokazao nemoć Lejkersa da se odbrane od Dončića, bio je trenutak kada je najbolji igrač Dalasa preko Džejmsa pogodio trojku uz korak unazad.

Bez koske i bez dileme, oružje od koga je jako teško odbraniti se.