Košarkaši Atlante Hoksa pobedili su ekipu Toronto Reptorsa rezultatom 108:103 u meču u kom je ponovo najefikasniji u pobedničkom timu bio srpski reprezentativac Bogdan Bogdanovič.

Srpski bek je meč završio sa sa 23 poena (5/8 za tri), šest skokova i četiri asistencije, a imao je i jednu ukradenu loptu. Klint Kapela je takođe odigrao odličnu partiju i upisao je 19 poena i čak 21 skok, dok je Brendon Gudvin stao na 18 poena.

Kada je reč o Torontu, Paskal Sjakam je bio najefikasniji sa 30 poena.

Atlanta je imala četrnaest poena prednosti četiri minuta pre kraja protiv Toronta, a bilo je neizvesno u poslednjih 20 sekundi da li će uspeti da sačuva pobedu. Na kraju su nervi Houksa izdržali i upisani je treći trijumf u nizu, a sedmi u poslednjih osam utakmica – 108:103.

Povela je Atlanta osetnijom razlikom sredinom druge četvrtine, rasla je do petnaest poena 56-41, a bilo je dvanaest na kraju poluvremena 66-54. Tu razliku, uz manje oscilacije, Hoksi su imali sve do sredine poslednje četvrtine. Usledio je neverovatni pad u igri gostiju. Toronto je započeo seriju trojki i prišao na samo dva poena zaostatka 20 sekundi pre kraja. U penal završnici Atlanta je ipak uspela da sačuva pobedu.

„Naša dubina je nešto o čemu smo razgovarali kada je sezona počela, a sada se zaista pokazuje“, rekao je Kevin Harter, koji je u prvom poluvremenu postigao 14 od svojih 17 poena za Atlantu.

Zadovoljan je bio i trener Atlante Nejt Mekmilan.

„Izborili smo pobedu i učinili smo puno dobrih stvari, ali moramo da budemo oštriji u poslednjoj deonici“ rekao je Mekmilan.