Plej-of brejkova. Кošarkaši Filadelfije su na gostovanju pobedili Atlantu rezultatom 104:99 i došli do novog izjednačenja u seriji, pa će se o plasmanu u finale Istoka odlučivati u sedmom meču, na njihovom terenu u Vels Fargo centru.

Tim Nejta Mekmilana je odlično ušao u utakmicu i u prvoj četvrtini stekao dvocifrenu prednost (20:8), ali u ovoj seriji ništa nije onako kako izgleda.

Filadelfija je ipak u nastavku uspela da smanji razliku da bi na početku drugog poluvremena načinila rezultatski preokret, preuzela vođstvo, pa smo na kraju imali još jednu neizvesnu završnicu.

O samom finišu meča, na par minuta pre kraja, Atlanta je prednost gostiju smanjila na samo jedan poen, ali je tada došlo do prekida meča jer je u dvorani nestalo svetla.

Prekid je domaćine očigledno izbacio iz ritma jer u nastavku nisu uspeli da zaustave gostujući tim predvođen Setom Кarijem i Džoelom Embidom.

Кari je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 24 postignuta poena a ubacio je ukupno šest trojki iz devet pokušaja. I Tobajas Haris je postigao 24 poena, a Džoel Embid je dodao 22 uz 13 skokova.

Najefikasniji igrač meča bio je Tre Jang sa 34 postignuta poena uz 12 asistencija, ali je ostatak tima Hoksa bio ispod svog proseka.

Bogdana Bogdanovića ponovo nije išao šut, pa je meč završio sa svega sedam poena, a ubacio je samo jednu trojku iz šest pokušaja. Početkom četvrtog dela meča napustio je teren i više se nije vraćao u igru a iz kluba su posle meča saopštili da je imao bolove u desnom kolenu.

Odlučujući duel Filadelfije i Atlante igraće se u noći između nedelje i ponedeljka.