Prethodne večeri trojica srpskih predstavnika u NBA ligi imali su zapažene učinke u svojima timovima. Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović bio je najefikasniji pojedinac Atlante Hoksa u važnoj pobedi nad Memfisom kako se bliži kraj regularong dela NBA lige.

Bogdanović je upisao 30 poena, što je njegov najbolji ovosezonski meč, a posebno je impresivan bio procenat šuta za tri poena, s obzirom na to da je „Bogi“ pogodio pet od šest upućenih šuteva.

U odsustvu Trea Janga, lidera tima Nejta Mekmilana, a pored učinka srpskog beka, dobre role imali su Klint Kapela i Delona Rajt koji su postigli po 18 poena, dok je na drugoj strani plej Memfisa Dža Morant upisao 29 poena.

Atlanta je prilično rano stigla do dvocifrene prednosti, a gosti su korak definitivno izgubili u drugoj četvrtini tokom koje je domaćin u nekoliko situacija stizao i do dvadeset poena prednosti, koju su delimično uspeli da održe u preostale dve deonice i tako stignu do 35 pobede u 70 duela. Sa druge strane, Memfis je prekinuo setiju od četiri vezana slavlja te je ostao na 48 pobeda, uz 23 poraza.

Uzbudljiv meč između Denver Nagetsa i Klivlend Kavalirsa završen je porazom tima iz Kolorada nakon produžetaka, a srpski košarkaš Nikola Jokić upisao je novi dabl-dabl učinak povezavši 32 poena, 10 skokova i 8 asisitencija.

Predvođen Jokićem, Denver je u poslednjoj deonici imali solidnu prednosti i delovalo je da će odneti pobedu u Kolorado.

Nagetsi su imali prednost 92-78 deset minuta pre kraja, ali je Klivlend u poslednjoj četvrtini u potpunosti preokrenuo i poveo, pa su gosti Jokićevim poenima izborili produžetak 107-107, manje od minuta pre kraja.

Domaćin je blistao i u produžetku, ali je Denver imao šansu za izjednačenje i u produžetku. Jokić je u poslednjem napadu fintirao, pa proigrao Hajlanda, ali je on promašio trojku za dodatnih pet minuta igre.

Lauri Markanen je bio najbolji u pobedničkom timu – postigao je 31 poen, uz deset skokova. Odličan je bio i Ivan Mobli, koji je ubacio 27 (devet u produžetku), a imao je i 11 uhvaćenih lopti (pet u napadu).

Na drugoj strani, podršku Jokiću predstavljali su Aron Gordon sa 20 i Hiland sa 17 poena.

„Deluje da smo mnogo toga pogrešnog uradili na kraju. Nismo dobro skakali u odbrani, naročito ja, i poslednje dodavanje je bilo pogrešno. Baš pogrešno, napravio sam grešku“, rekao je Jokić posle meča.

Dabl-dabl učinak ostvario je i Aleksej Pokuševski. Talentovani srpski košarkaš utakmicu Oklahome protiv Majamija završio je sa 10 poena i 15 skokova, međutim njegov tim je poražen rezultatom 108:120.

Porazom od lidera istoka Oklahoma je nastavila crnu seriju te sada ima osam uzastopnih utakmica bez pobede.