Košarkaši Atlanta Hoksa pobedili su na svom parketu ekipu Vašington Vizardsa rezultatom 118:111, u meču u kom je srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović doprineo trijumfu svog tima sa 16 poena (4 od 6 za tri), šest asistencija i skokova za 35 minuta na parketu.

Atlanta je tako prekinula niz od dva vezana poraza, ali i niz od tri uzastopne pobede Vašingtona. Ujedno su se revanširali Vizardsima za nedavni poraz.

Najefikasniji u redovima Jastrebova bio je Tre Jang sa 26 poena. Klint Kapela je dodao 16, dok je Kem Rediš dodao 15. Treba istaći i doprinos Džona Kolinsa – 12 poena, devet skokova, šest asistencija.

Vašington je predvodio njihov najbolji igrač Bredli Bil sa 24 poena, Kajl Kuzma je dodao 18…

Hoksi su nakon prvih 12 minuta stekli osetnijih 11 poena prednosti, najviše zahvaljujući trojkama Danila Galinarija, ali su se gosti u drugoj četvrtini vratili i do poluvremena smanjili deficit na samo tri poena.

Za razliku od prve dve, treća četvrtina bila je znatno agresivnija, i na manji broj poena, u čemu se nešto bolje snašla Atlanta. U jednom trenutku su započeli seriju koja im je donela petnaest poena prednosti 75-60, a koju su trojkama zapečatili Jang i Bogdanović. Nakon tajmauta Vizardsa, Bil i saigrači su uspeli da prepolove prenost i sa sedam poena zaostatka uđu u poslednju deonicu.

U poslednjoj četvrtini obe ekipe su proradile šuterski, bilo je 34 poena na obe strane, što je, naposletku, bilo dovoljno domaćinu iz Džordžije da upiše tesnu pobedu.

Atlanta nakon sedam mečeva ima skor 4-3, a Vašington 5-2. Hoksi naredni meč igraju u gostima protiv Bruklina u noći između srede i četvrtka, dok u istom terminu Vašington dočekuje Toronto.