Uskoro nas očekuje početak NBA sezone i utakmice u najjačem košarkašem takmičenju. Posle Bogdana Bogdanovića – koji je prethodnog dana za 23 minuta provedenih na parketu došao do deset poena, uz skok i tri asistencije u ubedljivom porazu Atlante od Majamija 125:99, sinoć su od srpskih košarkaša nastupali Nikola Jokić i Nemanja Bjelica u direktnom okršaju Denver Nagetsa i Golden Stejt Voriorsa, dok je Boban Marjanović s Dalasom slavio protiv Jute.

Boban Marjanović je uspeo da ubaci 14 poena u koš Jute za nešto više od devet minuta na parketu i pritom je sakupio tri skoka i jednu asistenciju. Za tri poena je pokušao dva puta i u oba navrata je bio precizan. Dalas je naposletku trijumfovao rezultatom 111:101, najefikasniji u redovima Džejsona Kida bio je slovenački reprezentativac Luka Dončić sa 19 poena, dok je prva zvezda Majamija Džared Batler bio najefikasniji igrač utakmice sa 22 poena.

Dalas je uspostavio kontrolu rezultata još u finišu prvog poluvremena. Dvocifrenu prednost dostigao je u trećoj deonici, a na početku poslednje četvrtine postigli su i maksimalnih dvadeset poena prednosti 99-79. Juta je imala ozbiljan nalet u finišu meča, u jednom trenutku je bila minusu od samo sedam poena – 99-106 – ali je Dalas uspešno priveo meč kraju.

U ostalim mečevima, Finiks je savladao Lejkerse na svom parketu rezultatom 117:105, Detroit je bio bolji od San Antonija rezultatom 115:105. Atlanta je izgubila i od Klivlenda rezultatom 99-96, a srpski bek je odmarao, dok je Sakramento pobedio Los Anđeles Kliperse rezultatom 113:98.