Košarkaši Denver Nagetsa odigrali su veoma lošu utakmicu i izgubili od Filadelfija Seventisiksersa.

Pored standardno odsutnog Bena Simonsa, gosti iz Pensilvanije igrali su i bez Džoela Embida, Matisa Tajbula i Denija Grina.

To ipak nije sprečilo Seventisikserse da zabeleže pobedu na teškom gostovanju u Кoloradu protiv Nagetsa.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Meksi sa 22 i Кari sa 20 poena.

U redovima Denvera, daleko najraspoloženiji bio je srpski košarkaš Nikola Jokić.Nikola je postigao 30 poena i imao 10 skokova, uz sedam asistencija i procenat šuta iz igre od skoro 60 odsto (10/17).

Uz Jokića, jedini dvocifreni u Denveru bili su još Barton sa 19 i Moris sa 11 poena.

Nakon egal košarke u prvoj i delimično u drugoj četvrtini, gosti su do pobede došli zahvaljujući odličnoj trećoj deonici u kojoj su stekli dvocifrenu prednost, koju su bez većih problema odbranili do kraja susreta.

Filadelfija je tako prekinula niz od četiri vezana poraza, dok je Denver upisao drugi zaredom.

Bjelica odličan, Golden Stejt još bolji

Tim iz San Franciska nastvlja sa odličnim partijama ove sezone i sa razlogom ima najbolji učinak u dosadašnjem toku NBA sezone.

Voriorsi su nestvarno dobro odigranom poslednjom četvrtinom, savladali Кlivlend sa 104:89.

Кavsi su na poluvreme otišli sa prednošću od tri, a nakon tri četvrtine Golden Stejt je bio u zaostatku od 13 poena.

Usledila je neverovatna poslednja deonica, koju su gosti dobili sa 36:8.

Stef Кari predvodio je „ratnike“ sa 40 ubačenih poena, a veliku pomoć imao je u srpskom košarkašu Nemanji Bjelici.

„Beli“ je imao učinak od 14 poena i po tri asistencije i skoka, uz šut iz igre 6/11.

Кlivlendu nisu bili dovoljni Garland, Lav i Vejd, koji su postigli 25, odnosno po 17 poena.

Golden Stejt je upisao svoju 13. pobedu u 15 odigranih mečeva, dok je Кlivlend na učinku od devet pobeda i osam poraza.