
U prvostepenom krivičnom postupku, R. P. iz Kragujevca proglašen je krivim zbog građenje bez građevinske dozvole koja je dovela do obrušavanja dela saobraćajnice i potpornih zidova kod Centra izvrsnosti, objavio je portal Pressek.
Osnovni sud u Kragujevcu izrekao je R.P. uslovnu osudu sa utvrđenom kaznom zatvora u trajanju od 10 meseci i vremenom proveravanja od 3 godine i novčanu kaznu od 300.000, koju je obavezan da plati u roku od tri meseca od pravnosnažnosti presude.
Presuda još uvek nije pravosnažna, pošto je Osnovno javno tužilaštvo podnelo žalbu.
šta se desilo kod Centra izvrsnosti?
Tužilaštvo je, kako podseća Pressek, formiralo predmet nekoliko dana nakon što su se 28. novembra prošle godine urušili potporni zidovi i deo pristupne sabraćajnice pored Centra izvrsnosti.
RP Invest 1980 je na parceli, koja se nalazi tik uz Centar izvrsnosti, do momenta obrušavanja izgradila šest spratova stambeno poslovog objekta, iako je imala dozvolu samo za izvođenje pripremnih radova.
Sanacija terena posle obrušavanja i dalje traje.
Nova građevinska dozvola?
Inače, prema saznanjima portala Pressek, firma RP Invest 1980 je 19. marta ove godine ponovo podnela zahtev za građevinsku dozvolu za gradnju objekta u Ulici majora Vladana Mikićevića bb.
Dozvola još uvek nije izdata jer je Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture preuzelo nadležnost od Gradske uprave za njeno izdavanje.



