Da vam je neko rekao da će u desetoj rundi nove NBA sezone Njujork Niksi i Denver Nagetsi voditi borbu sa ciljem da zadrže pozitivan skor odnosno da izjednače broj pobeda i poraza, šta biste rekli, ko se za šta bori? U odnosu na prošlu sezonu, potpuno je nelogično da je u podređenom položaju pred takav meč tim Majkla Melouna, ali tome je doprineo spor početak sezone. Ipak, nakon ubedljive pobede protiv Niksa rezultatom 114:89, Nagetsi su došli do skora 5-5 i sada za nijansu lakše dišu.

Utakmicu su prelomili posle 15 minuta, kada su vodili 40:22. Nakon toga, sve je bilo samo obavljanje posla i formalnost.

Niksi su uspeli da se približe na -13 par minuta pred kraj treće četvrtine, ali je Denver konačno ličio na sebe i nije bilo nepredviđenog prosipanja prednosti. Istina, pomogao im je i tim Toma Tibodoa – ko ih je prvi put gledao protiv Denvera verovatno se zapitao kako su do sada ostvarili pet pobeda.

Najveća prednost Melounovog tima išla je i do 30 poena razlike, a ponovo je najbolji u dresu Nagetsa bio Nikola Jokić.

On podseća na džuboks, u koji navijači Denvera pred svaki meč mogu da ubace svoj žeton želja i da umesto pesme tokom utakmice dobiju makar dabl-dabl i par ludih asistencija.

Ubacio je 22 poena Niksima uz šut iz igre 9/15, a uhvatio je i 10 skokova. Da je hteo i da je igrao više, podelio bi i više od pet asistencija, ali i ovako je odigrao još jednu dominantnu partiju i pokazao ko je prva zvezda tima i ko opravdadno nosi epolete najboljeg centra lige.

Istina, Nagetsi su važnu injekciju samopouzdanja i prekopotrebnih poena dobili sa klupe. Da su igrale samo klupe ove dve ekipe Denver bi pobedio Njujork rezultatom 54:21.

U timu Niksa odličnu utakmicu odigrao je Džulijus Rendl koji je ubacio 29 poena uz šut od gotovo 70 odsto preciznosti. Uz njega su samo još dva igrača imala dvocifren učinak.

Tim Majkla Melouna sledeću utakmicu igra protiv Bruklin Netsa.