Košarkaši Atlante Hoksa pobedili su ekipu Indijane Pejsersa rezultatom 129:117 u meču u kom je još jednom sjajnu formu potvrdio srpski košakraš Bogdan Bogdanović.

Bek Atlante je pobedi svog tima doprineo sa 23 poena, 3 asistencije, blokade, dve ukradene lopte i jednu blokadu. Trej Jang je bio najefikasniji u redovima Hoksa i povezao je dabl-dabl učinak od 34 poena i 11 asistencija, dok je Klint Kapela ostvario dabl-dabl od neverovatnih 25 poena i čak 24 skoka.

U redovima Indijane su prednjačili Malkom Brogdon sa 29 poena  i Domantas Sabonis sa dabl-dabl učinkom od 18 poena i 15 skokova.

Odlično je igrala Atlanta od samog početka, a srpski reprezentativac je poenima predvodio stvaranje razlike u prvoj četvrtini. Hoksi su taj period završili sa dvanaest poena prednosti, a Bogdan je u postigao osam poena uz dve sjajne blokade.

Držala je Atlanta prednost do poluvremena, kontrolisala igru i rezultat i delovalo je da će rutinski privesti meč kraju.

Ipak, u nastavku, Pejsersi su zaigrali bolje i več u trećeoj deonici smanjili prednost domaćih na svega četiri poena. Odlični su u tim trenucima u redovima Pejsersa bili Brogdon i Sabonis.

Sa druge strane, prednost Atlante je održavao naš reprezentativac koji je do kraja treće četvrtine već bio na 20 postignutih poena.

Ušlo se u neizvesnu četvrtu četvrtinu, a nakon rezultatske klackalice, Atlanta je uspela tri minuta pred kraj ode na šest poena prednosti i zabeleži važnu pobedu. Bogdanović je u tim trenucima pogodio važnu trojku za pluš šest za njegovu ekipu.