Trka za Zlatnu palmu: Šta će se ove godine prikazivati u Kanu

0
Foto: Profimedia

Organizatori ovogodišnjeg 72. izdanja Međunarodnog filmskog festivala u Kanu danas su saopštili spisak filmova koji će se takmičiti za Zlatnu palmu, piše Gardijan.

Festival će ove godine odati poštu nedavno preminuloj rediteljki Anjes Vardi, a njen lik biće na glavnom plakatu festivala.

Ovogodišnji predsednik žirija koji će uručiti Zlatnu palmu biće meksički reditelj Alehandro Gonzales Injaritu.

Festival će otvoriti film “The Dead Don’t Die” (Mrtvi ne umiru) američkog nezavisnog reditelja Džima Džarmuša, koji je 1984. godine dobio Zlatnu palmu za ostvarenje “Čudnije od raja”.

Na festivalu će biti prikazan i biografski film Eltona Džona “Rocketman”. Zlatnu palmu je prošle godine dobio film “Kradljivci” (Shoplifters) japanskog reditelja Hizokazua Kore-ede.

Pogledajte puni spisak ostavrenja koja će ove godine biti prikazana u Kanu:

Zvanična selekcija

Takmičarski deo

The Dead Don’t Die (dir: Jim Jarmusch)

Atlantique (dir: Mati Diop)

Bacarau (dir: Kleber Mendonça Filho & Juliano Dornelles)

Frankie (dir: Ira Sachs)

A Hidden Life (dir: Terrence Malick)

It Must Be Heaven (dir: Elia Suleiman)

Les Misérables (dir: Ladj Ly)

Little Joe (dir: Jessica Hausner)

Matthias and Maxime (dir: Xavier Dolan)

Oh Mercy! (dir: Arnaud Desplechin)

Parasite (dir: Bong Joon-ho)

Portrait of a Lady on Fire (dir: Céline Sciamma)

Sibyl (dir: Justine Triet)

Sorry We Missed You (dir: Ken Loach)

Pain and Glory (dir: Pedro Almodóvar)

The Traitor (dir: Marco Bellocchio)

La Gomera (dir: Corneliu Porumboiu)

The Wild Goose Lake (dir: Diao Yinan)

The Young Ahmed (dir: Jean-Pierre and Luc Dardenne)

Un Certain Regard

Adam (dir: Maryam Touzani)

Dylda (dir: Kantemir Balagov)

A Brother’s Love (dir: Monia Chokri)

Bull (dir: Annie Silverstein)

The Climb (dir: Michael Covino)

Evge (dir: Nariman Aliev)

Liberté (dir: Albert Serra)

Invisible Life (dir: Karim Ainouz)

Jeanne (dir: Bruno Dumont)

Room 212 (dir: Christophe Honoré)

Papicha (dir: Mounia Meddour)

Port Authority (dir: Danielle Lessovitz)

Summer of Changsha (dir: Zu Feng)

The Swallows of Kabul (dir: Zabou Breitman & Eléa Gobé Mévellec)

A Sun That Never Sets (dir: Olivier Laxe)

Zhuo Ren Mi Mi (dir: Midi Z)

Van konkurencije

The Best Years of a Life (dir: Claude Lelouch)

Diego Maradona (dir: Asif Kapadia)

La Belle Époque (dir: Nicolas Bedos)

Rocketman (dir: Dexter Fletcher)

Too Old to Die Young – North of Hollywood, West of Hell (TV series – dir: Nicolas Winding Refn)

Ponoćno prikazivanje

The Gangster, the Cop, the Devil (dir: Lee Won-Tae)

Posebne projekcije

Family Romance, LLC (dir: Werner Herzog)

For Sama (dir: Waad Al Kateab, Edward Watts)

Que Sea Ley (dir: Juan Solanas)

Share (dir: Pippa Bianco)

To Be Alive and Know It (dir: Alain Cavalier)

Tommaso (dir: Abel Ferrara)