Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u gostima od ekipe RB Lajpciga u meču trećeg kola grupne faze Lige šampiona. Golove za domaću ekipu postigli su Raum u 12, Simons u 59. i Dani Olmo u 84. minutu, dok je u redovima crveno-belih jedini strelac bio Mirko Stamenić, koji je mrežu Blašvica zatresao u 70. minutu.

Otkako je Raum u 12. minutu Glazeru proturio loptu kroz noge za 1:0, bilo je jasno da je Lajpcig daleko kvalitetnija ekipa. Međutim, nije da Zvezda nije imala svojih šansi. Početkom drugog poluvremena, pa sve do 59. minuta kada je mlađani Simons skinuo paučinu u desnom uglu Zvezdinog gola, uz odjeke „Marša na Drinu“ koji su se prolamali Red Bul arenom, crveno-beli bili su potpuno ravnopravan, ako ne i bolji protivnik.

Mirko Simanić uspeo je svojim golom da u 70. minutu unese malo neizvesnosti u završnicu ovog meča, ali je onda Dani Olmo, nakon rikošeta u Zvezdinom petercu koji je usledio posle Raumovog kornera, otklonio svaku dilemu.

Crvena zvezda posle dva odigrana kola ima jedan bod osvojen u Beogradu protiv prvaka Švajcarske Jang Bojsa (2:2). Prethodno je poražena u Mančesteru od aktuelnog šampiona Evrope (1:3).

RB Lajpcig je drugi na tabeli Grupe G sa tri boda pošto je pobedio Jang Bojs u Bernu 3:1, a onda istim rezultatom izgubio na svom terenu protiv Mančester Sitija.

Sledeću utakmicu u okviru grupne faze Lige šampiona Crvena zvezda odigraće tek sedmog novembra, i to protiv istog protivnika. Samo što on ovoga puta neće igrati na Red Bul areni, već pred 50.000 Zvezdinih navijača.