Realni rizici u skoroj budućnosti da se primeni nuklearni potencijal – postoje. Na to mora da se računa u procenama razvoja prilika. Rusija može da se odluči i za limitiranu primenu tih sredstava protiv Ukrajine, recimo dejstvo sa nekoliko projektila po nekim unosnim objektima dejstva po dubini. Svetski mediji stvorili su mit o tzv. taktičkom nuklearnom oružju koje je primenjivo za demonstracione udare, ali to su u osnovi diverzantska sredstva, a za ultimativnu pretnju Rusima su potrebne neke „normalne“ nuklearke, recimo 100-150 kilotona.

Stav NATO-a za takav slučaj je da bi reagovali, ali kako? Da li da se pomire sa sudbinom Ukrajine i čvrsto, koliko god mogu izoluju Rusiju, ili da hazarderski pokrenu neke mere koje bi dovele do ivice ili čak uvele svet u totalni nuklearni konflikt? Sudeći po dosadašnjim rezervisanim postupcima Amerikanaca prema otvorenim i prilično neukusnim pretnjama Severne Koreje, popustljivost prema pretnji velikog uništenja dominira iznad volje za ratom. Rizik se čini previsokim jer se mora računati sa razaranjem velikih gradova.

CEO TEKST ČITAJTE U NOVOM NEDELJNIKU KOJI JE NA KIOSCIMA OD ČETVRTKA 27. OKTOBRA, ILI U DIGITALNOM IZDANJU DOSTUPNOM NA NSTORE.RS

SVI ČITAOCI NA POKLON DOBIJAJU HIT MAGAZIN ISTORIJA

https://www.nstore.rs/product/digitalno-godisnja-akcija-50/

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.