„Za sredu, 11. jun, zakazana je nova vanredna sednica Nastavno-naučnog veća Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, samo nedelju dana nakon prethodne takođe vanredne sednice“, napisali su su studenti u blokadi tog fakulteta na „Instagramu.“

Oni su istakli da je jedina tema diskusije i glasanja, kao i na prethodnoj sednici- nadoknada nastave.

„Imajući u vidu činjenicu da na prethodnoj sednici NNV nije izglasana nadoknada nastave, a da je od tada prošlo nedelju dana, postavljamo pitanje: Zbog čega je zakazana nova vanredna sednica NNV“, pitaju studenti u blokadi.

Kako su naveli u objavi, smatraju zakazivanje nove sednice opasnim pokušajem razjedinjavanja studenata i nastavnika fakulteta i grubim nametanjem online nastave.

„Studenti i nastavnici Medicinskog fakulteta su jasno i čvrsto rekli; Nema nastave dok se ne ispune zahtevi“, istakli su u objavi.

Studenti su takođe svojim profesorima i članovima Nastavno-naučnog veća postavili pitanje: „Do kada ćemo pristajati na urušavanje našeg profesionalnog i ljudskog dostojanstva?“

Studenti su takođe izrazili zabrinutost i postavili pitanje koliko puta će se sednica ponavljati i da li će se ponavljati sve dok se ne izglasa nadoknada nastave.

„Jedno je sigurno- bez obzira na odluku veća, studenti neće odustati. Do ispunjenja zahteva“, poručili su studenti Medicinskog fakulteta u Beogradu.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.