Studenti u blokadi objavili su danas da se nakon sedam meseci od blokade zgrade RTS i tačno godinu dana od isteka mandata starom savetu REM-a, konačno nalazimo na korak od promene. 

Podsetimo, danas će u Narodnoj skupštini Srbije doći do javnog saslušanja kandidata za članove Regulatornog tela za elektronske medije (REM), trenutak koji, kako su objavili studenti: „može prelomiti istorju“.

NEZAVISNI KANDIDATI U VEĆINI

„Nezavisni kandidati i kandidatkinje, zajedno sa predlagačima, izborili su da se proces vrati u zakonske okvire. Danas, u skupštini, sledi javno saslušanje kandidata, trenutak koji može prelomiti istorju“, kažu studenti. 

Oni u objavi dalje navode da je većina od 18 prijavljenih kandidata „nezavisni glasovi“, i da je već to pobeda javnog interesa.

„Ako poslanici budu sledili zakon, Srbija može dobiti prvi REM koji pripada građanima, savet u kojem će odnos snaga biti 5:4 za nezavisne kandidate“, napisali su studenti.

Studenti su zaključili da, premda borba za odgovorne medije i dalje traje, „danas smo bliži pobedi nego ikad pre“. 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели Samoorganizovana grupa studenata – Blokada (@studenti_u_blokadi)

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.