Vaterpolo reprezentacija Srbije obezbedila je danas plasman na Olimpijske igre u Parizu, pošto je u trećem kolu Grupe C Svetskog prvenstva u Dohi pobedila selekciju SAD sa 14:12 (2:3, 3:4, 6:1, 3:4).

Srbija je ovom pobedom obezbedila prvo mesto u grupi, što joj je donelo direktan plasman u četvrtfinale Svetskog prvenstva, ali i mesto na Igrama u Parizu gde će braniti olimpijsku titulu.

Aktuelne olimpijske šampione su do pobede vodili Đorđe Vučinić, Dušan Mandić i  Nikola Jakšić sa po tri gola, Nemanja Ubović je postigao dva, a u strelce su se još upisali i Strahinja Rašović, Radomir Drašović, Nemanja Vico. U timu SAD najbolji je bio Hanes Daube sa četiri gola, dok su po dva postigli Maksvel Irving, Rajder Dod i Dilan Vuthed.

Vaterpolisti SAD su od starta utakmice imali prednost, posle prve četvrtine su vodili sa 3:2, posle druge sa 7:5, ali se u trećoj deonici sve promenilo.

Ključan trenutak utakmice dogodio se kada je, pri rezultatu 8:7 u korist SAD, Ben Halok zbog „brutalitija“ i udaranja Nikole Jakšića zaradio isključenje i Srbiji „poklonio“ peterac i četiri minuta igre sa igračem više.

Srbija je do kraja treće četvrtine to iskoristila i uspela je da sa četiri gola preokrene rezultat i da u poslednju četvrtinu uđe s vođstvom 11:8. Izabranici Uroš Stevanovića su u poslednjoj deonici sačuvali prednost i tako takmičenje u grupi završili sa sve tri pobede.