Fudbaleri Srbije pobedili su večeras u gostima u Larnaki selekciju Kipra sa 1:0, u prijateljskom meču.

Strelac pobedonosnog gola bio je Sergej Milinković-Savić u sedmom minutu.

Odlučujući trenutak na meču desio se kada je Lazar Samardžić sa desne strane centrirao na prvu stativu, na kojoj se najbolje snašao Milenković-Savić, izbegao ofsajd i sa pet metara zatresao mrežu.

Samo tri minuta kasnije Laifis je nakon udarca Samardžića igrao rukom u svom šesnaestercu, a sudija je pokazao na „belu tačku“. Odgovornost je preuzeo Mitrović, šutirao u donji levi ugao, ali je golman Kipra Malj odranio njegov šut.

Mitrović je pokušao i u 25. minutu, šutirao je glavom nakon kornera koji je izveo Kostić, ali direktno u golmana Kipra.

Na poluvremenu Dušan Tadić je zamenio Samardžića, i postao sa 106. mečeva u reprezentaciji rekorder po broju utakmica za selekciju Srbije. On je listi prestigao Branislava Ivanovića.

U 50. minutu udarac je oprobao Kostić, šutirao iskosa sa ivice šesnaesterca, ali je pogodio spoljni deo mreže.

Kipar je najbolju priliku imao u 65. minutu. Pitas je šutirao sa 20-ak metara, ali je pogodio stativu.

Nakon gužve u šesnaestercu Srbije, lopta se u 82. minutu odbila do Artimatasa, koji je šutirao sa ivice šesnaesterca ali je lopta otišla visoko preko gola.

Pokušao je Luka Jović u 88. minutu, šutirao je sa 16 metara, a lopta je otišla za malo pored gola.

U samoj završnici meča viđene je po jedna prilika na obe strane. U obe siutacije dobro su reagovili golmani. Prvo je Malj zaustavio udarac Gaćinovića, a potom i Rajković šut Pileasa.