Srbija je prethodnog dana dobila šestu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju. Bronzu je osvojio rvač iz Gruzije koji nastupa pod srpskom zastavom. Zurabi Datunašvili je do trečeg mesta na turniru grčko-rimskim stilom u kategoriji do 87 kilograma došao kroz repasaž. Najpre je bio bolji od alžirskog predstavnika, da bi u borbi za bronzano odličje rezlultatom 6:1 bio bolji od Hrvata Ivana Hukleka.

Uspešan dan su upotpunili košarkašice, odbojkašice i vaterpolisti, plasmanom u polufinala.

Danas smo imali nove nove nastupe u kajaku. Nažalost, ni Strahinja Stevanović ni Milica Novaković nisu uspeli da se plasiraju u finale. Sa druge strane, atletičar Armin Sinančević je učestvovao u finalu bacanja kugle i zauzeo sedmo mesto.

Milica Novaković za malo bez finala na OI, četvrta u B finalu

Srpska kajakašica Milica Novaković nije uspela danas da se plasira u finale jednoseda na 500 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Prve dve pozicije iz polufinalnih trka vodile su u finale, a Novaković je u svojoj zauzela treće mesto s vremenom minut i 53,149 sekundi.

Novaković je nedostajalo vrlo malo da se domogne finala i borbe za medalju, pošto je Australijanka Alis Vud kroz cilj prošla za 1:53,079.

Prvo mesto u ovoj, četvrtoj polufinalnoj trci, osvojila je Novozelanđanka Lisa Karington s rezultatom 1:51,680.

Novaković je u B finalu zauzela četvrto mesto, 12. u ukupnom plasmanu.

Sinančević sedmi u finalu bacanja kugle

Srpski bacač kugle Armin Sinančević zauzeo je danas sedmu poziciju u finalu Olimpijskih igara u Tokiju.

Sinančević je najbolji hitac imao u prvoj seriji kada je kuglu bacio do 20,89 metara. On je nakon toga četiri puta prestupio, dok je u četvrtoj seriji bacio 20,44 metra.

Zlatnu medalju iz Rio de Žaneira odbranio je Amerikanac Rajan Krauzer, koji je u današnjem finalu čak tri puta pomerao granicu olimpijskog rekorda koji je postavio pre pet godina.

Svetski rekorder je na kraju trijumfovao s bačenih 23,30 metara u poslednjoj seriji.

Krauzer je u Riju pobedio s rezultatom 22,52 metra, a danas je u svih šest serija  bacao preko te daljine – 22,83 metra u prvoj, 22,93 u drugoj, 22,86 u trećoj, 22,74 u četvrtoj i 22,54 metra u petoj seriji.

Srebrnu medalju osvojio je njegov sunarodnik Džo Kovač s rezultatom 22,65 metara, dok se na poslednji stepenik pobedničkog postolja popeo Novozelanđanin Tomas Volš hicem od 21,88 metara.

Stefanović treći u B finalu

Srpski kajakaš Strahinja Stefanović zauzeo je danas treće mesto u B finalu jednoseda na 200 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Stefanović je B finale završio za 36,329 sekundi što je bilo dovoljno za treće mesto, odnosno, ukupno 11. u ovoj disciplini.

Ispred njega su bili Francuz Maksim Bomon (35,998) i Litvanac Mindaugas Maldonis (36,257).

Zlatnu medalju u jednosedu na 200 metara osvojio je Mađar Šandor Totka s vremenom 35,035 sekundi. Srebro je pripalo Italijanu Manfrediju Ricu (35,080), dok je bronzu osvojio Britanac Lijam Hit (35,202).