Košarkaši Srbije pobedili su reprezentaciju Filipina rezultatom 83:76 u drugom kolu Grupe A kvalifikacija za Olimpijske igre na turniru u Beogradu.

„Orlovi“ su osvojili prvo mesto u grupi i u polufinalu će igrati protiv poraženog iz duela između Italije i Portorika.

Filipini će se u poslednjem kolu grupe A sastati sa Dominikanskom Republikom, a pobednik će obezbediti plasman u polufinale.

Na Olimpijske igre u Tokiju plasiraće se samo pobednik turnira.

Utakmicu je odlično otvorio Ognjen Dobrić, koji je pogodio dve trojke, a ispratio ga je Boban Marjanović i Srbija odlazi na opipiljivih devet poena prednosti.

Međutim, Filipini odgovaraju serijom 8-0. Ipak, Teodosić je vezao pet poena i doneo Srbiji šest poena prednosti na isteku prve deonice – 22-16.

Dobrić je nastavio sa sjajnom rolom i u nastavku prvog poluvremena, pridružio mu se ponovo Boban Marjanović i Srbija je stigla do dvocifrene prednosti koju je održavala do isteka poluvremena – 45-34.

U nastavku utakmice, posebno u trećoj deonici, veoma bleda partija „Orlova“ u defanzivnom segmentu igre. Filipini su dobrim šutem i sigurnom igrom pod košem uspeli da se vrate na samo minus pet pred poslednju deonicu. Dali su 28 poena za četvrtinu – 67-62.

Seriju je nastaviljena i početkom posledne deonice za izjednačenje i neočekivanu dramu u Beogradu. Srbija je tek posle četiri minuta košarke u četvrtoj četvrtini došla do poena. U međuvremenu, veliki peh je doživeo Stefan Jović, koji je povredio list. Ne zna se još uvek stepen povrede, ali svakako nije dobro, pošto je iznet sa terena.

Srbija je gubila protiv Filipina na tri i po minuta do kraja i ušlo se u dramatičnu završnicu. Igralo se koš za koš, a na minut do kraja je Marjanović sa četiri vezana poena doneo blagu prednost. Na 36 sekundi do kraja meča, centar Dalas Maveriksa rešava utakmicu šestim vezanim poenom za tesnu pobedu.