Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je jednu od najvažnijih utakmica na Mundobasketu u Kini. Španija je utakmicu rešila u svoju korist rezultatom 81:69.

Ni na jednon ni na drugoj strani terena Srbija nije ličila na selekciju iz prve četiri utakmice na prvenstvu.

„Orlovi“ su u poslednjoj četvrtini imali nekoliko prilika da se vrate u igru, ali su odigrali vrlo dekoncentrisano u ključnim trenucima.

U prva dva minuta utakmice Furija je izgledala sigurnije, a izabranici Aleksandra Đorđevića nešto su teže organizovali napade. Međutim, kako je prolazilo vreme, reprezentativci Srbije su sve lakše pronalazili rešenja pod košem rivala, dok su svoj uspeli da sačuvaju.

Bogdan Bogdanović je već zagrejao ruku i Srbija je vodila 20:13.

Međutim, na početku druge četvrtine, Španci su napravili seriju 13:2 i preuzeli kontrolu nad ritmom utakmice.

U odbrani su igrali uz dosta kontakta i otežavali kretanje ključnim igračima Srbije, dok u napadu nakon udvajanja visokih igrača pronalaze slobodne igrača na liniji za tri poena. I pogađaju.

Drugo poluvreme donelo je veoma sličnu igru, a negativno je uticalo i isključenje Jokića nakon što su sudije dosudile mrtvu loptu.

Đorđević je rotirao, pokušavao da pronađe petorku, ali nije išlo.

Na kraju, Furija iskusno koristi sve greške reprezentacije Srbije i utakmicu mirno privodi kraju.

U četvrtfinalu će Srbija igrati protiv Argentine, dok će Španija za prolazak u polufinale igrati protiv Poljske.