Košarkaši Atlanta Hoksa pobedili su Filadelfiju 98:96. U centru pažnje je bio šuter Atlante Bogdan Bogdanović koji je imao neverovatno loš šuterski učinak, statistički, ali je na kraju bio junak večeri.

U jednom trenutku je imao šut iz igre 0 od 13. Četiri minuta pre kraja je konačno uspeo da pogodi iz igre, a do kraja je mini serijom u odlučujućim trenucima stigao do šuta 4/17 iz igre.

Pri rezultatu 90:88 za Filadelfiju povezao je četiri vezana pogotka koji su Atlantu odveli na plus šest na manje od minut i po do kraja utakmice.

„U jednom trenutku sam to sve shvatio lično. Govorio sam sebi da ne smem da oborim negativni rekord. Nema šanse. Bilo je nekih šuteva koji su bili blizu, lopta je izlazila, ali znao sam da moram da verujem u sebe i da moram da uzmem dobre šuteve. Daleko bolji fokus sam imao u poslednjih pet minuta utakmice“, rekao je Bogdanović.