(Beta) – Fudbaleri Sevilje i Rome plasirali su se večeras u finale Lige Evropa pošto su eliminisali Juventus, odnosno Bajer Leverkuzen.

Sevilja je, nakon 1:1 u prvom meču, na stadionu „Ramon Sančez Pishuan“ slavila protiv Juventusa posle produžetka sa 2:1 i plasirala se u svoje sedmo finale Lige Evropa.

Strelci za španski tim bili su Suso u 71. i Erik Lamela u petom minutu prvog produžetka, dok je jedini gol za Juventus postigao Dušan Vlahović u 65. minutu.

Na drugoj strani, Romi je za prolaz u finale bila dovoljna pobeda od 1:0 iz prvog meča, pošto je revanš utakmica u Leverkuzenu završen bez golova.

U prvom poluvremenu utakmice u Sevilji bilo je uzbuđenja i prilika na obe strane, ali golova nije bilo. Domaći tim je u samoj završnici prvog dela igre tražio penal nakon što je Kvadrado srušio Olivera Toresa na samoj ivici kaznenog prostora, ali je sudija Dani Makeli posle konsultacija sa VAR-om odlučio da se igra nastavi.

Trener Juventusa Masimilijano Alegri je u 63. minutu uveo u igru Dušana Vlahovića umesto Kina, a srpski napadač je nepuna dva minuta kasnije doneo prednost italijanskom timu. Adrijan Rabio je proigrao Vlahovića, a on je prevario dvojicu igrača Sevilje i lepo savladao golmana domaćeg tima.

Vođstvo Juventusa trajalo je svega šest minuta. Sve je počelo greškom Kijeze, a na kraju je lopta došla do Susa koji je sjajnim udarcem sa oko 20 metara poravnao rezultat na 1:1.

Od tog trenutka, Sevilja je preuzela inicijativu. Nije uspela da do kraja regularnih 90 minuta reši pitanje pobednika, ali jeste u petom minutu prvog produžetka. Hil je centrirao, a Lamela je glavom zatresao mrežu večeras odličnog Vojčeha Ščensnog i tako odveo svoj tim u finale.

Na meču u Leverkuzenu, Bajer je je bio bolji, imao je čak 23 udaraca ka golu rivala, od čega je šest išlo u okvir gola. Na drugoj strani, ekipa Žozea Morinja je imala samo jedan udarac, a i on je nije bio precizan.

Finale Lige Evrope odigraće se 31. maja u Budimpešti.