Da je neko čak i sredinom poslednje četvrtine meča između Sakramenta i Denvera zaspao, mogao je da pomisli da će Nagetsi lako privesti utakmicu kraju.

Ipak, Kingsi su u finišu meča stigli prednost gostiju, a posle dodatnih pet minuta slavili sa 100:97, iako je ekipa Nikole Jokića na poluvremenu imala 17 poena prednosti.

Srpski igrači, pre svih Nikola Jokić i Bogdan Bogdanović, zabeležili su skromne partije. Nemanja Bjelica bio je nešto zapaženiji – na dobar i loš način – ali su Kraljeve do trijumfa vodili Barns i Hild.

Harison Barns bio je prosto nezadrživ, dok je Badi Hild pogađao kada je bilo najpotrebnije: osam vezanih poena u poslednja dva minuta.

Bilo je to dovoljno da se preokrenu nezainteresovani Nagetsi.

U produžetku je Sakramento prvi put na meču i poveo, ali tu prednost nije ispustio do kraja. Imali su Nagetsi priliku da trojkom stignu do novih pet minuta, ali je Džamal Marej odlučio da, iz neobjašnjivih razloga, ne uputi šut ka košu protivnika.

U pobedničkom tiu najefikasniji je bio Herison Barns sa 30 poena, dok je Badi Hild dodao 21. Nemanja Bjelica imao je solidan nastup – uz deset poena zabeležio je 12 skokova i pet asistencija, dok je Bogdan Bogdanović imao loše šutersko veče – 10 poena i pet asistencija.

Geri Heris bio je najbolji u Denveru sa 25 poena,Džamal Marej dodao je 15, dok je Nikola Jokić meč završio sa sedam poena, deset skokova i šest asistencija.