Roditelji učenika Gimnazije „Jovan Jovanović Zmaj“ u Novom Sadu saopštili su da je u toj školi nastavljen mobing zaposlenih, navodeći da je profesorima sinoć tokom protestne šetnje stigao mejl od pomoćnika direktora Dejana Radovanovića, Ivane Đukić Račić i Zorice Boškov, u kojem im je naređeno da danas i sutra dežuraju u Mašinskoj školi, piše FoNet, prenosi Danas.

Roditelji su naveli da je to samo još jedan u nizu nezakonitih postupaka Uprave gimnazije i nastavak mobinga nad zaposlenima, naglasivši da taj nalog nije doneo i potpisao direktor Radivoje P. Stojković.

Dodaju da obavezna dežurstva tokom praznika nisu utvrđena godišnjim planom rada, a po Zakonu o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja upravo godišnjim planom se utvrđuje struktura i raspored obaveza nastavnika.

„Napokon, direktor još nije doneo rešenja o četrdesetočasovnoj radnoj nedelji i godišnjim odmorima zaposlenih, pa tako nisu zakonski utvrđene obaveze profesora, niti dani njihovih godišnjih odmora“, naveli su roditelji, ocenivši kao apsurd i to što je profesorima Jovine gimmazije naređeno da dežuraju u Mašinskoj školi.

Roditelji učenika Jovine gimnazije upitali su pokrajinskog sekretara Roberta Otota i ministra prosvete Dejana Vuka Stankovića dokle će dopuštati Upravi Jovine gimnazije da se sveti zaposlenima i da ih u kontiniutetu mobinguje.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.