RIK utvrdio konačnu listu za parlamentarne i predsedničke izbore

0
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

(Beta) – Republička izborna komisija (RIK) utvrdila je danas zbirnu izbornu listu kandidata za narodne poslanike.

Na izbornoj listi su sve potvrđene liste prema redosledu kako su podnete:

1. Aleksandar Vučić – Zajedno možemo sve
2. Ivica Dačić – Premijer Srbije
3. Savez vojvođanskih Mađara – Ištvan Pastor
4. Dr Vojislav Šešelj – Srpska radikalna stranka
5. Marinika Tepić – Ujedinjeni za pobedu Srbije (Stranka slobode i pravde, Narodna stranka, Demokratska stranka DUVM – VMDK, Stranka Makedonaca Srbije, Pokret slobodnih građana, Udruženi sindikati Srbije “Sloga”, Pokret za preokret, Pokret Slobodna Srbija, Vlaška stranka)
6. Dr Miloš Jovanović – Nada za Srbiju – Srpska koalicija Nada – Nacionalno demokratska alternativa – Demokratska stranka Srbije (DSS) – Za Kraljevinu Srbiju (Monarhisti) – Vojislav Mihailović
7. Milica Đurđević Stamenkovski – Srpska stranka Zavetnici
8. Muftijin amanet – Stranka pravde i pomirenja – Usame Zukorlić
9. Moramo – Akcija – Ekološki ustanak – Ćuta – Ne davimo Beograd – Nebojša Zelenović
10. Suverenisti – Saša Radulović (DJB) – Milan Stamatović (ZS) – Dr Jovana Stojković (ŽZS)
11. Boško Obradović – Srpski pokret Dveri – POKS – Miloš Parandilović – Patriotski blok za obnovu Kraljevine Srbije
12. Zajedno za Vojvodinu – Vojvođani (Demokratski savez Hrvata u Vojvodini, Zajedno za Vojvodinu)
13. SDA Sandžaka – Dr Sulejman Ugljanin
14. Boris Tadić – Ajmo ljudi – Socijaldemokratska stranka – Nova stranka – 1 od 5 miliona – Tolerancija Srbije – Ujedinjeni pokret zelenih Srbije – Bošnjačka građanska stranka – Stranka Crnogoraca
15. Alternativa za promene – Albanska demokratska alternativa
16. Koalicija Albanaca doline
17. Otete bebe Ana Pejić
18. Romska Partija – Srđan Šajn.

RIK je utvrdio i konačnu listu predsedničkih kandidata i najavio da će štampanje listića početi u nedelju.

Na glasačkim listićima kandidati na izborima za predsednika Srbije biće upisani sledećim redosledom:

1. Miša Vacić, kandidat grupe građana “Srpski patriota – Miša Vacić”,
2. Biljana Stojković, ispred koalicije “Moramo”
3. Branka Stamenković, ispred liste “Suverenisti”
4. Zdravko Ponoš, kandidat koalicije “Ujedinjeni za pobedu Srbije”
5. Milica Đurđević Stamenkovski, kandidat pokreta Zavetnici
6. Aleksandar Vučić, kandidat SNS-a, SPS-a i Saveza vojvođanskih Mađara
7. Miloš Jovanović, kandidat koalicije NADA
8. Boško Obradović kandidat koalicije Dveri i POKS-a.

Prethodno je RIK odredio i biračka mesta na kojima će glasati osobe koje na dan glasanja budu na odsluženju vojnog roka, vojnoj vežbi ili školovanju u jedinicama Vojske Srbije.

Članovi komisije potvrdili su spisak od 34 biračkih mesta koja su kako je rečeno, određena u skladu sa zakonom.