
Građani, aktivisti i studenti su se na poziv Studenata u blokadi beogradskih fakulteta danas okupili kod Parka Ušće u Novom Beogradu na protestu „Park prijateljstva, ne investitora“, zbog najavljene izgradnje Državnog akvarijuma na tom mestu.
Oko parka su jake snage policije, prenela je agencija Beta.
Policajci su raspoređeni na svakih metar i okružuju čitav prostor u parku koji je ograđen zbog izvođenja radova.
Kako javlja N1, pošto su studenti sa kamiona poručili da je sa govorima gotovo, jedan deo građana se zaputio ka ulasku u gradilište i pokušao da prođe kroz kordon policije. Brzo su reagovali i redari skupa koji su se postavili između građana i policije.
Jedna osoba je tom prilikom privedena.
Bulevar Nikole Tesle je blokiran za saobraćaj.
Zborovi, aktivisti, građani i studenti od početka februara protestuju zbog najavljene izgradnje akvarijuma smatrajući da će biti uništeno zelenilo u delu Parka Ušće kod nekadašnjeg hotela „Jugoslavija“ gde se sada grade poslovno-stambene kule.
Borba građana za park Ušće trenutno! pic.twitter.com/V1CvMvdk7n
— Kreni-Promeni (@KPromeni) February 28, 2026


