
Ponovo nedostaje jedan od četiri sata na Trgu republike, odnosno izvađen je jedan mehanizam, javlja reporterka N1.
Prema njenim rečima, izvađen je sat koji gleda ka Kolarčevoj ulici.
Prvobitno su dva od četiri mehanizma sata demontirana 28. februara, jer se Beogradski sat prethodno pokvario.
Utvrđeno je da su ga dan posle montiranja radnici Gradske čistoće oprali pod jakim šmrkom, rekao je gradski urbanista Marko Stojčić.
U međuvremenu je proizvođač „Bodet“ u Francuskoj utvrdio da je došlo do mehaničkog oštećenja, upravo zbog delovanja vode pod visokim pritiskom.
Poslati su novi delovi i sat je ponovo proradio.
Međutim, prema slikama reporterke N1, to nije dugo potrajalo, odnosno samo jedan dan, a juče je jedan od mehanizama „poludeo“, tj. kazaljke su se vrtele u krug.




