Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je reprezentaciju Filipina rezultatom 126:67 i tako zabeležila drugu pobedu na Mundobasketu u Kini.

„Neizvesnost“ je trajala četiri minuta, koliko su Filipinci uspevali da pariraju „Orlovima“. Reprezentacija Srbije igrala je veoma nesebično, a podeljeno je 37 asistencija i pored odličnog šuta.

Najefikasniji u timu Srbije bio je Nemanja Bjelica sa 20 poena, a pratili su ga Bogdanović sa 17 i Raduljica sa 13 ubačenih poena. Micić i Jokić podelili su po sedam asistencija.

Kod poraženih, najbolji su bili Pol Džon Dalistan i Džejmar Perez sa 15 odnosno 16 poena.

Ponovo je Đorđević ravnomerno rasporedio minutažu, uz velike rotacije i mnogo izmena, Bjelica je izgledao veoma dobro, tako da su pred meč sa Italijom svi zdravi.

Početak utakmice bio je zanimljiv. Selektor Đorđević opredelio se za potpuno drugačiju prvu petorku u odnosu na prvi meč: Vasilije Micić, Bogdan Bogdanović, Vladimir Lučić, Stefan Birčević i Nikola Milutinov.

Utakmicu je otvorio Birčević sa pet vezanih poena, međutim posle četiri minuta Filipini su preuzeli vođstvo. U tim trenucima Endrju Bleč ličio je na Nikolu Jokića, trčao, dodavao, šutirao, ali je filipnskom Džokeru brzo istekao rok.

Igrači Srbije koji su ušli sa klupe uspeli su da stvari postave na svoje mesto. Jović je ubrzao ritam i uz Simonovića zategao odbranu, a Jokić je pogodio nekoliko šuteva iz reketa. Pred kraj deonice, na teren je izašao i Nemanja Bjelica i ubacio jednu dalekometnu trojku.

Još nekoliko puta do kraja poluvremena Filipinci su vezavali nekoliko dobrih akcija, ali su sa druge strane za odgovor bili spremni Jokić, ali i Raduljica, koji je izgledao mnogo bolje nego protiv Angole.

Srbija je kako je odmicala utakmica popravila procente šuta, a iz igre je pogađala sa 75 odsto uspešnosti.

U trećoj četvrtini „Orlovi“ su postigli čak 37 poena, u kojoj je na parket izašao i Boban Marjanović i tako otišao na ogromnu prednost koja je na kraju utakmice dostigla 59 poena razlike.

Srbija u sredu igra odlučujuću utakmicu u prvoj fazi Mundobasketa protiv Italije od 13.30.