(Beta) – Košarkaši Partizana poraženi su večeras u gostima od Baskonije sa 83:84 (23:23, 19:25, 24:15, 17:21), u meču šestog kola Evrolige.

Najefikasniji kod Partizana bili su Džejms Naneli sa 16, Tristan Vukčević sa 13 i Zek Ledej i Ognjen Jaramaz sa po 11 poena.

Baskoniju su do pobede predvodili Čima Moneke sa 16, Markus Hauard i Tadas Sedekerskis sa po 14 i Vanja Marinković sa 12 poena.

Obe ekipe su na skoru od dve pobede i četiri poraza.

U narednom kolu, Partizan će dočekati Fenerbahče, dok će Baskonija gostovati Olimpijakosu.

Posle egal prve četvrtine, Partizan je bolje ušao u drugu deonicu i sa šest vezanih poena stigao do prednosti od 29:23, ali je Baskonija odgovorila serijom 15:0 i stigla do devet poena prednosti (29:38).

Do kraja poluvremena Partizan je uspeo da zaustavi nalet Baskonije i na pauzu ode sa šest poena zaostatka 42:48.

Partizan je bolje ušao u drugi deo igre, prvenstveno sa više energije u odbrani, i sredinom treće deonice serijom 11:0 stigao do šest poena prednosti 61:55.

Do kraja treće deonice crno-beli su uspeli da zadrže prednost i u poslednji period su ušli sa tri poena prednosti 66:63.

Tokom čitave četvrte četvrtine vođena je izjednačena borba i u poslednja dva minuta Partizan je ušao sa poenom zaostatka 77:78.

Na 13 sekundi do kraja posle poena Nanelija Partizan je imao poen prednosti, a Baskonija poslednji napad. Baskonija je promašila šut za tri poena, ali je Moneke izborio ofanzivni skok, fauliran je od Jaramaza i 1,1 sekundu do kraja imao dva slobodna bacanja.

Moneke je oba puta bio precizan i doneo prednost Baskoniji. Partizan je imao poslednji napad, ali nije uspeo da uputi šut ka košu i Baskonija je stigla do pobede.