(Beta) – Fudbaleri Partizana nisu uspeli da se plasiraju u grupnu fazu Lige konferencija, pošto su sinoć u Beogradu poraženi od danskog Nordsjelanda sa 0:1, u revanš utakmici plej-ofa.

Prvi meč u Danskoj završen je porazom Partizana rezultatom 0:5.

Jedini gol na sinoćnjem meču postigao je Ibrahim Osman u 30. minutu.

Nordsjeland je i u revanšu bio bolji rival, a prvu priliku za vođstvo danski klub je imao u 26. minutu, kada je Osman povukao kontru i šutirao pored gola.

Četiri minuta kasnije Osman se upisuje u strelce, nakon što je asistenciju u kaznenom prostoru zabeležio Jepe Tverskov.

Imali su gosti priliku i u 35. minutu, ali je udarac Benjamina Nigrena odbranio golman Partizana Aleksandar Jovanović.

Crno-beli su tek u finišu prvog dela imali nekoliko prilika preko Svetozara Markovića i Bibarsa Natha, čiji je udarac iz daljine u 45. minutu odbranio golman gostiju Andreas Hansen.

U nastavku meča nije bilo većih šansi na obe strane, a domaći tim je od 83. minuta igrao sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Nemanja Nikolić, nakon što je rukom u glavu udario fudbalera gostiju Marija Dorželea.

A dok se za Partizan evropsko takmičenje već završilo, za Čukarički, i uprkos porazu, ono tek počinje.

Brđani sinoć nisu uspeli da se plasiraju u Ligu Evrope, pošto su u revanš meču baraža poraženi u Leskovcu od Olimpijakosa sa 0:3.

Olimpijakos je slavio i u prvom susretu u Atni rezultatom 3:1.

Čukarički takmičenje u Evropi nastavlja u grupnoj fazi Lige konferencija.

Strelci za Olimpijakos na sinoćnjem meču bili su Jorgos Masuras u 34, Pep Bjel u prvom minutu nadoknade poluvremena i Panajotis Retsos u 53. minutu.

Prva prilika na meču viđena je u 13. minutu kada je Santjago Hese snažnim udarcem sa 18 metara pogodio stativu gola Čukaričkog.

U 21. minutu Retsos je šutirao glavom, a golam Čukaričkog Samurović je odlično reagovao i spasio svoju mrežu.

Olimpijakos je poveo u 34. minutu golom Jorgosa Masurasa. On je preciznim udarcem po zemlji sa 12 metara pogodio levi ugao gola Čukaričkog.

Tri munuta kasnije udarac sa distance oprobao je Pep Bjela, ali je bio zamalo neprecizan.

El Kaabi je u 39. minutu savladao Samurovića, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

Pep Bjel je duplirao prednost gostiju u prvom minutu nadoknade poluvremena, nakon solo prodora i preciznog udarca u desni ugao gola Čukaričkog.

Retsos je u 53. minutu povisio prednost Olimpijakosa na 3:0. Fortunis je izveo korner sa desne strane, a Retsos glavom sa pet metara poslao loptu u mrežu.

Prvi šut ka golu protivnika Čukarički je imao u 67. minutu, kada je udarac Stankovića lako zaustavio golman Olimpijakosa Paskalakis.

Do kraja meča, Atinjani su kontrolisali dešavanje na terenu, držali loptu u svojim nogama i bez većih poteškoća priveli meč kraju.

Žreb za grupnu fazu Lige konferencija na programu je sutra od 14:30.