Nakon teške i bespoštedne borbe Novak Đoković je pobedio velikog rivala rezultatom 3:2 u setovima, a odlučujući set rešen je tek posle 25 gemova.

Prvi set rešio je u svoju korist Novak Đoković u taj-brejku, zatim je Federer rutinski izjednačio, ponovo je u trećem setu Đoković bio bolji posle taj-brejka, da bi osvojivši četvrti set Švajcarac meč uveo u odlučujući, peti.

Peti set doneo je ogromnu tenziju, brejk Đokovića, zatim ribrejk Federera, mnogo drop šotova i teških i dugih razmena.

Dve meč lopte spasao je Novak, i postao prvi finalista posle sedamdeset godina koji je slavio nakon što je gledao porazu u oči na jednu loptu.

Na kraju je srpski teniser uspeo da slomi otpor rivala u prvom taj-brejku u istoriji finala Vimbldona i da dođe do pete titule na Vimbldonu.

U određenim trenucima i Đoković i Federer su izgledali iscrpljeno. Kako i da ne budu kada su u odlučujućem setu odigrali dovoljno gemova za puna dva seta. Samo je taj segment trajao skoro dva sata.

Meč koji je trajao skoro okruglo pet časova pružio nam je priliku da vidimo koliko kvalitetno mogu da igraju najveći teniseri današnjice čak i kada im ne ide. I koliko smo blagosloveni što možemo da ih gledamo kada im ide dobro.